آزمون ALES آزمون آیلس

آزمون ALES

آزمون آیلتس یکی از معتبرترین آزمون های جهان و مدرک زبان انگلیسی است که در تمام دنیا برگزار می شود. در کشور ما نیز هر ساله تعداد بیشماری از زبان آموزان در این آزمون ثبت نام می کنند. چرا که آزمون آیلتس یکی از آزمون های برتری است که معیار و ملاک سنجش سطح علمی زبان آموزان می باشد.

آزمون آیلتس در حدود ۱۱۰ کشور مختلف برگزار می ‌شود و برای ثبت ‌نام در این آزمون باید از طریق مراکز مشخصی اقدام کنید. آزمون آیلتس به معنای یک نظام بین‌ المللی برای ارزشیابی زبان انگلیسی است که در حقیقت یک آزمون بریتانیایی بوده و از این جهت هم ردیف آزمون تافل آمریکایی یا آزمون سلپیپ کانادایی است. این آزمون همانند آزمون تافل دارای 4 مهارت است. اما از برخی جهات به دلیل گسترده بودن کاربرد آن در مواردی غیر از تحصیل نسبت به آزمون تافل مخاطبان بیشتری را جذب خود می‌ کند.

اعتبار بین المللی آزمون های آیلتس چقدر است؟

این آزمون مثل آزمون تافل برای بسیاری از دانشگاه های با درجه و رتبه علمی بالا از اعتبار خوبی برخوردار است. مدت زمان اعتبار آزمون آیلتس دو سال بوده و شما می توانید برای مهاجرت به کشورهای کانادا استرالیا و نیوزلند و آمریکا از آزمون آنلاین استفاده کنید.

این آزمون در بیش از ۲ هزار و ۷۰ مرکز امتحانی در سراسر دنیا در حال برگزاری است و در ایران بیش از ۲۵ سال است که در مراکز تایید شده سازمان در حال برگزاری است. اولین مرکز برگزاری آیلتس در ایران در بین مراکز آزمون آیلتس، مرکز آیلتس تهران نام دارد.

انواع آزمون آیلتس:

آزمون  آیلتس در سه دسته آکادمیک و جنرال لایف اسکیلز برگزار می‌شود. اگر قصد تحصیل در هر مقطعی در خارج از کشور را داشته باشید، آزمون آکادمیک آیلتس به کمک شما خواهد آمد اما اگر قصد اپلای برای کار داشته باشید و یا برای اقامت می‌ خواهید اقدام کنید آزمون جنرال برای شما مناسب خواهد بود. اما آزمون لایف اسکیلز برای کسانی مناسب است که به دست گرفتن اقامت برای انگلستان را دارند اما می ‌خواهند در آزمونی به مراتب سخت ‌تر از آزمون آیلتس شرکت کنند. ناگفته نماند این آزمون تنها دو مهارت گفتاری و شنیداری را در بر می گیرد. البته به علت اینکه در چند سال اخیر کشور انگلستان در قبول تقاضای مهاجرت ایرانیان به شدت سخت گیری می کند این نوع آزمون تقریبا  در ایران خواهان چندانی ندارد. آزمون آکادمیک و جنرال که بیشترین تقاضا را دارند را در بخش بعدی مقایسه نموده ایم.

تفاوت امتحان آیلتس آکادمیک و جنرال:

این دو آزمون از لحاظ نحوه آزمون آیلتس، فرمت کلی و تعداد مهارت ها یکسان هستند اما در نظر نوع محتوا و ساختار در مهارت رایتینگ و ریدینگ تفاوت هایی دارند. علت آن تفاوت در کاربرد مدرک جنرال و آکادمیک است.

شما در بخش ریدینگ آزمون آیلتس در نوع آکادمیک با لغات سطح بالاتری روبه ‌رو هستید پس نیاز به تسلط و دانش بیشتر بر بخش واژگان خود دارید؛ چرا که بخش ریدینگ آزمون آکادمی کتاب ها و مجلات علمی استفاده می شود در حالی که موضوعات ریدینگ جنرال عمومی تر و به بیانی از موضوعات روزمره تر و از واژگان ساده تری است.

در بخش رایتینگ نیز٫ازمون آکادمیک در هر دو تسک ۱ و ۲ آن٫از موضوعات علمی استفاده می شود در حالیکه در آزمون جنرال تسک یک مربوط به نوشتن یک نامه و تسک دوم مربوط به موضوع عمومی و روزمره است.

تفاوت آیلتس و تافل از نظر ساختار و معیارهای ارزیابی:

آیلتس و تافل آزمون های معتبری برای سنجش سطح زبان انگلیسی هستند چرا که این آزمون ها مورد پذیرش بیش از ۱۵۰ کشور جهان قرار دارند. در آزمون تافل شما تنها به سوالات چهار گزینه ای پاسخ خواهید داد در صورتی که در آزمون آیلتس تنوع سوالات چهار گزینه ای بیشتر بوده است؛ به گونه ای که علاوه بر سوالات چهارگزینه ای انواع دیگر سوالات اعم از جای خالی، پاسخ کوتاه و به نوعی نوشتن انشاهای کوتاه را خواهید داشت.

این نکته که شما در آزمون تافل بیشتر با سوالات چهار گزینه ای رو به رو هستید نشان می‌ دهد هر چه قدرت تجزیه و تحلیل بین گزینه ‌ها برای شما آسان تر باشد، پس از آزمون تافل بهتر بر خواهید آمد ولی در آزمون آیلتس بیشتر مهارت های درک مطلبی و حافظه شماست که مورد سنجش قرار می گیرد.

اگر بخواهیم با یک مثال تفاوت تیپ سوالات در ارزیابی مهارت های کلی این آزمون را بیان کنیم بهتر است بگوییم اگر شما فردی هستید که سوالات کنکوری را بهتر از تشریحی و توضیحی پاسخ می دهید و همواره نتیجه بهتری در کنکورها داشته ‌اید پس آزمون تافل برای شما مناسب ‌تر خواهد بود. اما اگر شما همواره معدل خوبی در مدرسه و دانشگاه داشته ‌اید اما در کنکور نتوانسته‌ اید مهارت خود را ثابت کنید آزمون آیلتس نیز برای شما نتیجه بهتری خواهد داشت.

فرایند اجرای آزمون آیلتس:

در فرایند آزمون آیلتس به طور کلی داوطلبان بایستی در چهار مهارت شنیداری و گفتاری و خواندن و نوشتاری سنجیده شوند. فرایند اجرای آزمون آیلتس در دو روز صورت می ‌گیرد.

در فرآیند روز اول آزمون شما ابتدا به ترتیب به سوالات لیسنینگ، ریدینگ و رایتینگ پاسخ می‌ دهید که در بخش شنیداری شما باید به چهار قسمت پاسخ دهید. در بخش خواندن باید به سه متن پاسخ دهید و در بخش نوشتن نیز باید دو موضوع انشایی را بنویسید.

اما در روز دوم شما برای مصاحبه اسپیکینگ در مقابل یک داور شروع به صحبت خواهید کرد. در این مرحله به سه موضوع باید پاسخ بدهید. بخش اول یک موضوع عمومی است و موضوع دوم و سوم حول محور یک موضوع یکسان خواهد بود. پس از نتیجه آزمون را پس از ۱۳ روز دریافت خواهید کرد. البته توجه کنید که اگر اعتراضی به نتیجه خود داشته باشید می توانید از لحاظ زمانی تا یک ماه پس از زمان آزمون اعتراض خود را بنویسید و برای این کار لازم است هزینه ای معادل هزینه یک آزمون کامل را پرداخت کنید. اگر اعتراض شما به جا و صحیح باشد پولتان بازگشت خواهد شد.

ثبت نام آزمون اس ای تی

آزمون آیلتس چند ساعت است؟

آزمون آیلتس درحدود ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه طول می کشد.

منابع آزمون آیلتس چیست؟

برای مطالعه سلف استادی و یا تحت نظر یک موسسه زبان معتبر مرکز زبان ایرانیان می توانید از منابع زیادی برای آزمون آیلتس استفاده کنید.

بخشی از این منابع را می توانید در اینترنت جستجو کنید و بخشی را از کتابخانه های تخصصی زبان انگلیسی تهیه کنید. نتیجه آزمون آیلتس به صورت رد یا قبول نیست بلکه در این آزمون نمره های بین ۰ تا ۹ را دریافت خواهید کرد.

معیارهای ارزیابی برای مهارت‌های لیسنینگ و ریدینگ آیلتس میزان تعداد پاسخ های صحیح شماست. در کل 40 سوال وجود دارد و البته دقت کنید این طور نیست که دقیقا هر سوال یک امتیاز برای شما باشد. لازم به ذکر است که دو بخش ریدینگ و لیسنینگ آیلتس دارای نمرات منفی نیستند.

تاریخ آزمون آیلتس:

آزمون آیلتس هر ساله چندین بار انجام می‌شود. در بسیاری از کشورها هر ماه چهار بار و در برخی کشورها دو بار در ماه برگزار می گردد. این موضوع که آزمون آیلتس چه تاریخی برگزار می شود بستگی به این دارد که در چه کشوری باشد و یا اینکه موسسه برگزار کننده آن چه موسسه‌ای باشد. موسسات برگزار کننده در ایران عبارتند از: موسسه فرهنگی هنری ایرسافام، موسسه آموزش عالی عصر و دانش ،موسسه آموزش عالی آزاد پروشات نوین، دانشگاه آزاد تهران و موسسه عالی تهران و پارسیان و … . در ادامه در مورد این مراکز اطلاعات دقیق‌ تری از آدرس و شماره تماس در اختیارتان قرار می دهیم.

در جلسه آزمون آیلتس چه وسایلی را با خود باید ببریم؟

فراموش نکنید که باید اصل پاسپورت را همراه خود داشته باشید. مسئولان نظام وظیفه ای که اقدام به داشتن پاسپورت نکرده‌اند، می ‌توانند با کارت ملی که در آزمون ثبت نام کنند و به جلسه حضوری بروند. منتها باید حتماً نامه اشتغال به تحصیل را همراه خود به جلسه ببرند.

وسایلی از قبیل مداد و تراش و پاک ‌کن برای آزمون آیلتس کامپیوتری مورد نیاز نیست، چرا که این موارد در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

چه وسایلی را نباید با خود به جلسه آزمون آیلتس ببریم؟

مانند هر آزمون دیگری به همراه داشتن اقلامی از قبیل لپ تاپ هدفون و ماشین حساب و ساعت و تبلت مجاز نیست اما می‌توانید بطری آب بدون برچسبی را با خود ببرید.

آیا باید قبل از روز آزمون آیلتس محیط را بررسی کنیم؟

توصیه می شود حتماً قبل از آزمون  محیط آزمون را ارزیابی بکنید. ارزیابی باعث می ‌شود با محیط آزمون آشنایی پیدا کنید و از استرس تان کم بشود. البته اگر پیش از ثبت ‌نام آزمون نیز بتوانید محل را بازدید کنید به مراتب بهتر است چرا که در صورتی که محیط آزمون به هر دلیل باب میلتان نباشد فرصت کافی دارید تا آن را تغییر دهید.

چه مدت قبل از آزمون باید ثبت نام کنیم؟

شما می ‌توانید یک ماه یا یک سال قبل ثبت نام کنید. این موضوع بستگی به میزان آمادگی و سطح زبان و شما دارد.

آیا می ‌توانیم آزمون آیلتس خود را جابجا کنیم؟

در مرحله اول سعی کنید خود را به آزمون ثبت ‌نام شده برسانید. اما در صورت داشتن ظرفیت کافی می توانید با پرداخت هزینه انتقال به آزمون منتقل شوید. البته فراموش نکنید که حداقل ۴ روز قبل از آزمونی که در آن ثبت نام کرده اید درخواست انتقال را به موسسه برگزار کننده اعلام کنید.

چه مدت قبل از آزمون آیلتس باید به محل آزمون برویم؟

حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه باید  قبل از شروع  در محل حضور داشته باشید.

در پاسخ به سوالات چه مواردی را باید رعایت کنیم؟

سعی کنید پاسخ های کوتاه بله و خیر ندهید و یا در صورت نیاز به توضیح، از ارائه توضیحات کوتاه اجتناب کنید.

در قسمت سوالاتی که از ممتحنین شما پرسیده می شود چیزی ننویسید.

خارج از موضوع بحث نکنید و سوالات را بی ‌ربط پاسخ ندهید.

بیش از اندازه از اصطلاحات استفاده نکنید. این کار حشو به حساب می‌آید و در نظر داوران تاثیر منفی دارد.

قوانین دولتی انگلستان در خصوص آزمون آیلتس:

انگلستان از سال ۲۰۱۸ محدودیتی تازه برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور از طریق دادن آزمون آیلتس دارند، اعلام نموده است. بر طبق این قوانین از آپریل ۲۰۱۸ به بعد کسانی که در مراکز و موسسات ایرانی آزمون آیلتس خود را داده است نمی توانند جهت اقدام برای ویزا برای این کشور اقدام کند.

چه کسی باید آزمون آیلتس بدهد؟

همانطور که ذکر شد مدرک آیلتس از روی تعداد بسیار زیادی از دانشگاه‌ ها و کارفرمایان بین المللی پذیرفته می ‌شود. از جمله: استرالیا، کانادا، ایرلند، نیوزلند، انگلستان و آمریکا. بنابراین اگر قصد ادامه تحصیل و مهاجرت به کشورهای ذکر شده را دارید باید در این آزمون شرکت کنید.

سطح و نمرات آزمون آیلتس:

پس از آزمون و تصحیح برگه ها امتیاز ۱ تا ۹ به کاربر تعلق می گیرد. کسب نمره نیم امکان پذیر است مثل شش و نیم. دانشگاه‌های معتبر معمولا  نمره بین ۶ تا ۷ را قبول می ‌کنند. ممکن است در هر کدام از مهارت های چهارگانه شرط نمره ی حداقلی را نیز لحاظ کنند.

مراکز برگزاری امتحان آیلتس کجاست؟

امتحان آیلتس در مراکز معتبر این آزمون که در سرتاسر جهان وجود دارد، گرفته می‌ شود. در حال حاضر بیش از ۵۰۰ مرکز در ۱۲۰ کشور جهان دایر شده است. متقاضی می تواند با مراجعه به وبسایت رسمی آزمون آیلتس آدرس مرکز معتبر مربوطه به کشور و شهر خود را بیابد.

هزینه آزمون آیلتس چقدر است؟

هزینه آزمون توسط دفتر مرکز تعیین می‌ شود و مقدار آن در هر کشور متفاوت است اما معمولاً هزینه آن ۲۳۰ دلار آمریکا می باشد.

نمونه سوالات آزمون آیلتس ۲۰۲۱:

بهترین نمونه سوالات آزمون آیلتس کتاب های کمبریج می باشد. که تاکنون ۱۴ جلد از آن چاپ شده است. هر جلد از این کتاب شامل ۴ نمونه کامل آیلتس است که شامل چهار مهارت اسپیکینگ و ریندینگ و لیسینگ و رایتینگ می‌باشد. البته باید توجه داشته باشید که از سال ۲۰۲۰ این آزمون به خصوص در بخش ریدینگ اندکی تغییرات داشت و به عبارتی سخت تر شد.

از مزایای برگزاری این آزمون در مرکز آیلتس تهران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مرکز آیلتس تهران در شهرهای تهران و کرج و شیراز و اصفهان و کیش آزمون برگزار می کند.

برای ثبت نام نیازی به تماس تلفنی ندارید و تمامی مراحل ثبت نام را می توانید آنلاین و از روی کامپیوتر انجام دهید. انعطاف پذیری کامل جهت تنظیم وقت آزمون اسپیکینگ فراهم می‌ گردد.

امکانات حرفه ای و سیستم صوتی مطلوب برابر با استاندارد جهت آزمون فراهم گردیده است.

محل برگزاری آزمون با استاندارد بالا انتخاب شده است.

اعتبار بین‌المللی آزمون آیلتس:

این امتحان معیاری است جهت سنجش دانش زبان انگلیسی  است. جهت سنجش دانش زبان انگلیسی اشخاصی که می خواهند در کشورهای انگلیسی‌ زبان درس بخوانند، کار کنند و یا به آن کشورها مهاجرت کنند. امتحان آیلتس با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج و سازمان استرالیا برگزار می شود.                                                                                                                این امتحان از بالا ترین و معتبرترین استانداردهای بین المللی جهت سنجش سطح زبان انگلیسی برخوردار است. بسیاری از دانشگاه ها در کشورهای مختلفی همچون کانادا و انگلستان و استرالیا و نیوزلند و آمریکا امتحان آیلتس را به رسمیت می شناسند. همچنین جهت مهاجرت به کشورهای کانادا و استرالیا و نیوزلند داشتن مدرک آیلتس الزامی است. این امتحان در بیش از ۲۷۰ مرکز امتحانی واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می گردد و مرکز آیلتس تهران افتخار برگزاری این آزمون را در ۲۹ سال گذشته به عنوان اولین مرکز در ایران دارد. شرکت کنندگان در امتحان آیلتس به طیف وسیعی از سوالات بسیار ساده تا بسیار مشکل پاسخ می دهند. نمره هر بخش از امتحان بین صفر تا نه می باشد. نمره کلی امتحان با معدل گیری از نمره ۴ بخش امتحان محاسبه می گردد. دانشگاه برای پذیرش متقاضیان حداقل نمره ای را مشخص می‌کند و اکثر آنها حداقل نمره کلی شش و نیم را نیاز دارند. به طوریکه نمره هر بخش هم از ۶ کمتر نباشد. (البته این قواعد کلی است و هر دانشگاه شرایط خاص خود را دارد) به عنوان مثال دیگر برای اینکه حداکثر امتیاز زبان انگلیسی را جهت مهاجرت به کانادا کسب نمایید، باید در هر ۴ قسمت امتحان آیلتس حداقل نمره ۷ بگیرید.

تعیین سطح آیلتس چیست؟

برای تعیین سطح آزمون آیلتس با تعیین وقت قبلی از طریق تلفنی یا اینترنتی باید به صورت حضوری به واحدهای مربوطه مراجعه کنید و بعد از موفقیت، در دوره های آیلتس ثبت نام نمایید.

 

بهترین منابع و روش یادگیری آزمون آیلتس چیست؟

منابع آزمون آیلتس به طور مشخص تعیین شده نیستند و شما از هر منبع باکیفیت دیگری می ‌توانید استفاده کنید تا سطح زبان انگلیسی خود را بالا ببرید.

چند بار می توانیم در آزمون آیلتس شرکت کنیم؟

برخلاف بسیاری از آزمون ‌ها، هیچ گونه محدودیتی در آزمون آیلتس وجود ندارد و شما می توانید نسبت به رزرو و شرکت در هر آزمون آیلتس که تمایل دارید اقدام کنید.

استعلام نمره آیلتس:

بعد از این که  داوطلبین  آزمون خود را در مراکز مختلف اجرا می کنند باید برای گرفتن نتیجه ۱۳ روز صبر کنند. در صورتی که در سایت مرکز مورد نظر، شماره موبایل خود را وارد کرده باشید، نمره شما به صورت پیامک برای شما ارسال می شود و برای گرفتن نسخه اصلی مدرک آیلتس خود باید بعد از ۲ تا ۳ روز به مرکز مورد نظر رفته و مدرک خود را دریافت نمایید. البته ممکن است که شما در هنگام ثبت ‌نام آدرس خود را ثبت کرده باشید که در این صورت مدرک شما توسط پست به شما ارسال می شود.

 

چرا داشتن مدرک آیلتس مهم است؟

بیشتر از ۱۰ هزار سازمان جهانی مدرک آیلتس را به عنوان یک مدرک معتبر زبان انگلیسی می شناسند؛ بنابراین اگر شما دارای مدرک آیلتس باشید، مطمئنا بسیاری از موسسات آموزشی و کارفرمایان و دفاتر دولتی دانشگاه های برتر مدرک زبان انگلیسی شما را خواهند پذیرفت. همانطور که می دانید شرط ورود به بازار کسب و کار و اخذ پذیرش از موسسات آموزشی عالی در کشورهای انگلیسی زبان و دانشگاه های بین المللی که واحدهای آنها به زبان انگلیسی ارائه می ‌شود، مسلط بودن به زبان انگلیسی و داشتن مدرک معتبر زبان است. آزمون آیلتس یکی از پیشگامان ارزیابی مهارت های زبان انگلیسی در ۳۰ سال گذشته است. اگر قصد مهاجرت به کشورهایی مانند استرالیا و کانادا و نیوزلند و بریتانیا را دارید باید بگویم که داشتن مدرک آیلتس برای شما یکی از مدارک ضروری است. مدرک زبان انگلیسی آیلتس در بیش از ۱۴۰ کشور دارای اعتبار است.

باید اضافه کرد که هر کدام از دانشگاه ها و موسسات بین المللی برای قبول کردن درخواست اخذ پذیرش یا شروع به کار شما داشتن استانداردهای مشخصی را برای سطح زبان انگلیسی مشخص می‌کنند. بهتر است قبل از شرکت در آزمون، مدارک مورد قبول موسسه آموزشی یا شرکتی که در آن شروع به کار را دارید بررسی نمایید و سپس خود را برای قبولی با نمره مورد قبول آن موسسه آماده کنید.

مدرک آیلتس راهگشایی فرصت‌های بسیار است. بنابراین سالانه ۱۰ هزار دانشجوی ایرانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را دارند در آزمون بین المللی آیلتس در ایران و کشورهای اطراف شرکت می‌کنند. آزمون آیلتس در بیش از هزار شهر دنیا و در ۱۴۲ کشور برگزار می ‌شود که ایران یکی از آنها است. در زمانی کمتر از سه ساعت این آزمون مهارت شخص را در گوش دادن و خواندن و نوشتن و مکالمه می‌ سنجد.

آیلتس برای اشتغال:

داشتن مدرک برای تایید مهارت زبان گامی مهم و اساسی برای اخذ ویزا و اشتغال در خارج از کشور می باشد. مهارت های زبانی یکی از اصول موفقیت شغلی در کنار سایر مهارت ها و توانایی های افراد است. بسیاری از سازمان‌ها و مراکز کاری و کاریابی و همچنین شرکت ها در سرتاسر دنیا به مدرک آیلتس به عنوان مبنای انتخاب فرد تکیه می کنند. سطح مهارت زبانی قابل قبول موسسات، شرکت ها و سازمان های گوناگون متفاوت است و حتی نوع مدرک آیلتس جنرال یا آکادمیک و همچنین میزان نمره قبولی را بر حسب نیاز خود کشورها و سازمان ها تعیین می کنند.

آیلتس برای تحصیل:

مهمترین مزیت مدرک آیلتس برای تحصیل می باشد. بنابراین اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید باید بدانید که تمام دانشگاه‌ های دنیا و مراکز آموزشی بریتانیا، نتایج آزمون آیلتس را قبول دارند چون همانگونه که اشاره کردیم آیلتس آزمونی معتبر و بین المللی است. متقاضیان می ‌توانند با ارائه مدرک آیلتس به  تمام مراکز آموزشی بریتانیا درخواست تحصیل کنند؛ مگر اینکه از شرط های دیگر دانشگاه نیاز به مدرک زبان دیگر هم باشد.اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد داشته باشید باید در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت کنید. به عنوان یک دانشجوی بین المللی باید یک مدرک معتبر بین المللی داشته باشید تا بتوانید ثابت کنید که شما قادر هستید برنامه تحصیلی خود را با زبان انگلیسی سپری کنید. از این رو برای پذیرش در مقاطع تحصیلی بالاتر مثل کارشناسی ارشد و دکترا باید رتبه آیلتس بالا داشته باشید.

آیلتس برای مهاجرت:

شاید بتوان گفت بیشترین کاربرد مدرک آیلتس برای مهاجرت برای پیوستن فرد به خانواده‌اش، مهاجرت کلی یا هر نوع ویزای مهاجرتی دیگر مدرک آیلتس مورد نیاز است. در بسیاری از کشورهای انگلیسی زبان، داشتن مدرک آیلتس جهت مهاجرت با اخذ اقامت الزامی است. شاخص ترین این کشورها انگلستان و نیوزلند و کانادا و استرالیا می باشد. در کشور انگلیس علاوه بر آیلتس آکادمیک و جنرال، آزمون آیلتس لایف اسکیلز هم مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

 

photo-1525900907992-84464c86d6b4.jpeg
photo-1509395176047-4a66953fd231.jpeg

مراحل ثبت نام و موفقیت در آزمون ALES

شاید سؤال بسیاری از شما این باشد. چطور خودمان را برای آزمونALES  آماده کنیم؟ برای آماده شدن هر چه بیشتر در این آزمون چند راه مختلف دارید: شرکت در کلاس های آنلاین، شرکت در کلاس های حضوری. هم اکنون هر دوی این کلاس ها در شهر های ایران برگزار می شود؛ اما هر کدام از آن ها مزایا و معایبی دارند.

1. محل آزمون

از آنجا که محل برگزاری آزمون، امکانات و اتمسفر برگزاری تاثیر غیر قابل انکاری در جواب آزمون شما دارد، توصیه ما اینست که مرکز خود را در  مراکز معتبر تر انتخاب کنید

2. مراکز

در ترکیه 31 مرکز مختلف در شهرهای استانبول، ازمیر، کوجالی، آنکارا، آنتالیا، بتل قاضی، بورسا، قیصری آزمون ایلس برگزار می کنند. بیشتر این مراکز دانشگاه ها یا مدارس معتبر بین المللی در شهر خود هستند.

ثبت نام آزمون اس ای تی با توجه به حساسیت های زمانی، ممکن است فرد را درگیر هزینه اضافه کند. انتخاب محل مناسب برای آزمون نیز می تواند کاملاً چالش برانگیز باشد. به علاوه از آنجا که در هنگام ثبت نام می توانید دانشگاه هایی که باید نتیجه آزمون برایشان ارسال شود را انتخاب کنید، بهتر است از همان ابتدا با افراد حرفه ای شروع کنید.

آزمونALES یک آزمون استاندارد بین المللی است که سالهاست به سنجش مهارت تحصیلی دانش آموزان برای شروع مقاطع دانشگاهی می پردازد.

آیلتس برای تدریس زبان انگلیسی: در صورت داشتن مدرک آیلتس می‌ توانید سطح زبان انگلیسی خود را اثبات کنید و به تدریس زبان بپردازید. مزایای داشتن آیلتس در این بخش بسیار زیاد است زیرا بسیاری از زبان آموزان ترجیح می دهند دوره آموزش عالی را با شخصی داشته باشند که خود دارای مدرک آیلتس می باشد.